06
جولای

احیای ۳۰ واحد تعاونی در لرستان/صادرات ۴۶ میلیون دلاری تعاونی های لرستان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از پیش بینی احیای ۳۰ واحد تعاونی در سال جهش تولید و صادرات ۴۶ میلیون دلاری تعاونی های لرستان در سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، علی آشتاب گفت: با توجه به نام گذاری سال از طرف مقام معظم رهبری به نام جهش تولید با برنامه ریزی صورت گرفته در مرحله اول سعی ما این است که بتوانیم تعاونی‌هایی را که راکد هستند و قابلیت احیا و بازگشت آن‌ها به تولید وجود دارد به تولید برگردانیم و پیش بینی ما این است که ۳۰طرح تعاونی را در سطح شهرستان‌های استان شناسایی و با بررسی نقاط قوت و ضعف بتوانیم آن‌ها را به چرخه تولید برگردانیم.

وی با بیان اینکه تعاونی ها می توانند منجر به توسعه اقتصادی، بهبود کسب و کار و بهبود درآمد اقشار مختلف گردند ،ادامه داد: برنامه‌ریزی سال جاری برای تشکیل ۱۰۰ تعاونی جدید است که باید باتوجه به منابع بانکی و همکاری دستگاه‌های مرتبط تصویب نهایی شود.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان لرستان اظهار کرد: تعاونی‌های لرستان سال گذشته بیش از ۴۶ میلیون دلار از محصولات خود را به خارج از کشور صادر کرده‌اند، ‌ این صادرات در حوزه خدمات، صنعت، معدن و کشاورزی بوده که از طریق گمرک‌های مختلف انجام شده است.

آشتاب در ادامه اظهار کرد: سال  گذشته تعداد ۱۱۲ طرح تعاونی در زمینه‌های مختلف با یک هزار و ۷۲۷ فرصت شغلی و یک هزار و ۵۴۳ نفر عضو در استان تشکیل و در این مدت ۷۵ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی مهارتی تخصصی ، مدیریتی و مجازی برای تعاونگران استان برگزار شده است.

وی با به تعاونی‎های فعال استان اشاره کرد گفت : تعداد ۲ هزار و ۸۳۶ تعاونی فعال با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان  می باشد .